Zespół Placówek Integracyjnych w Kowali

XXVI TYDZIEŃ KULTURY JĘZYKA W NASZEJ SZKOLE

(5 –10 marca 2018 r.)
               Motywem przewodnim tegorocznego Tygodnia Kultury Języka jest hasło: 
Oracja i czytelnictwo zawsze w modzie.

Rozwijanie kompetencji oratorskich to jedno z głównych założeń nowej podstawy programowej z języka polskiego, ponieważ najsłabszą stroną naszych uczniów jest umiejętność formułowania argumentów i tworzenia logicznej, spójnej oraz poprawnej pod względem językowym wypowiedzi. Czytelnictwo i upowszechnianie czytelnictwa to również niezwykle cenne umiejętności i doświadczenia, jakich powinna dostarczać szkoła. Zadaniem tegorocznego Tygodnia jest spełnienie tych oczekiwań. Tydzień Kultury Języka to także czas poświęcony pamięci wspaniałych postaci kultury. Rok 2018 został ustanowiony Rokiem Zbigniewa Herberta – wybitnego polskiego i europejskiego poety oraz intelektualisty, to czas na spotkanie z jego poezją i mądrością.

W ramach tego przedsięwzięcia odbyło się w naszej szkole wiele działań.
W poniedziałek miała miejsce inauguracja projektu i kampania promująca czytelnictwo, uczniowie klasy IV i V prezentowali swoje wiersze, listy, plakaty i slogany. We wtorek odbył się szkolny konkurs ortograficzny, w środę konkurs na najładniej prowadzony zeszyt do j. polskiego i prezentacja programu artystycznego przygotowanego przez szkolne koło teatralne „ Więcej kultury w szkolne mury”. W czwartek miała miejsce akcja pod hasłem: Przerwa ze Zbigniewem Herbertem, uczniowie klasy szóstej i siódmej przybliżyli swoim kolegom i koleżankom sylwetkę poety i przedstawili garść jego wierszy. W piątek siódmoklasiści zaprezentowali inscenizację fragmentów „ Balladyny ” i przekazali najważniejsze informacje dotyczące oracji i potrzeby kształcenia tej umiejętności we współczesnej szkole. W poniedziałek nastąpiło podsumowanie całotygodniowych działań, wręczenie dyplomów i drobnych upominków. W konkursie ortograficznym I miejsce zajęli: 
Frączek Maria, Emilia Mastalerz, II miejsce zajęli: Kajetan Kania, Mikołaj Sylwar, Kacper Kuc oraz Tymoteusz Kwiecień, wyróżnienie zdobyła Aleksandra Bedla oraz Patrycja Walaszczyk.

W konkursie na najładniej prowadzony zeszyt do j. polskiego wyróżniono następujące osoby: Walaszczyk Patrycję, Emilię Mastalerz, Patrycję Woś, Wiktora Wierzbickiego, Natalię Fijałkowską, Aleksandrę Bedlę oraz Sandrę Górnicz. Tegoroczne obchody TJK zostały przygotowane przez panią Dyrektor Annę Łukasiewicz, mgr Marzannę Krajewską i mgr Katarzynę Lużyńską – Kasperek.

Opracowała: Marzanna Krajewska

orzel

Dzisiaj jest:
20 Październik 2018
Imieniny obchodzą:
Ireny, Kleopatry, Jana
Do końca roku szkolnego pozostało:
-485 dni

Linki

Dziennik elektroniczny 

 

 

 Ministerstwo Edukacji Narodowej

 

Kuratorium Oświaty w Kielcach

 

 

Bezpieczna i przyjazna szkoła

 

 

Program Bezpieczna +

Znalezione obrazy dla zapytania program bezpieczna +

 

Projekt Erasmus+

 

GMINA SITKÓWKA-NOWINY

 

Bezpieczny internet 

 

 

Ogólnopolskia Koalicja

na rzecz

Bezpieczeństwa Dzieci w Internecie.

 

  

Projekt Englisch Teaching

 

Polsko Amerykańska Fundacja Wolności

Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności

Nidzicka Fundacja Rozwoju- NIDA

 

 NIDA.pl

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska

i Gospodarki Wodnej w Kielcach

 

Znalezione obrazy dla zapytania wfoś w kielcach

 

Zadanie pn.: Pracownia edukacji ekologiczno - przyrodniczej

w Szkole Podstawowej im. gen. Antoniego Hedy ps. "Szary" w Kowali

realizowane przez Gminę Sitkówka - Nowiny,

 jest współfinansowane ze środków

Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach

zgodnie z podpisaną w dniu 17.05.2017 roku umową dotacji na kwotę 20 000,00zł.

Statystyki

Użytkowników:
8429
Artykułów:
578
Zakładek:
1
Odsłon artykułów:
350103

Copyright 2013 Szkoła Podstawowa w Kowali.