Zespół Placówek Integracyjnych w Kowali

 

,,Dla niej diabeł, dla niej raj, pa ta taj, o pa ta taj..." - takie teksty Agnieszki Osieckiej rozbrzmiewały w naszej szkole, podczas kolejnego koncertu w wykonaniu muzyków z Filharmonii Świętokrzyskiej. A byli to: Piotr Restecki (gitara akustyczna), Justyna Łysak (śpiew), Agnieszka Nowak - Zagóra prowadzenie.

Piotr Rustecki to gitarzysta i kompozytor. Pobierał lekcje mistrzowskie u najlepszych pedagogów: Jerzy Pikor (Polska), Marco Tamayo (Kuba), Pavel Steidl (Czechy), Thomas Müller-Pering (Niemcy) i inni. Laureat wielu konkursów na szczeblu ogólnopolskim i międzynarodowym. Restek występował na scenie z wieloma artystami z kraju i zagranicy, m.in. z: Tommy’m Emmanuelem, Prestonem Reedem, Jon’emGomm’em, Andrzejem Piasecznym, Krzysztofem K.A.S.Ą. Kasowskim, Braćmi Cugowskimi. Od lat koncertuje, prowadzi warsztaty (Summer Guitar Festival Krzyżowa czy Przystanek Woodstock). Nagrywa dla radia i telewizji. Szerszej publiczności dał się poznać jako finalista pierwszej edycji programu Must Be The Music, a także jako mentor uczestników kolejnych edycji programów MBTM, Super Dzieciak oraz gość Kuba Wojewódzki Show.

Justyna Łysak brała udział niemal we wszystkich przedsięwzięciach artystycznych Kieleckiego Centrum Kultury, w którym też odbył się jej premierowy recital ,,Moje życie jest moje". W 2005 r. został on uhonorowany nagrodą główną na Festiwalu w Józefowie. Wokalistka nagrywała teledyski do utworów poetyckich, występowała w programach TVP3, TVP4 i TVP2 oraz w programach radiowych.

Agnieszka Nowak - Zagóra flecistka Filharmonii Świętokrzyskiej jak zwykle w sposób czarujący opowiedziała publiczności o jednoaktowej operze dla dzieci skomponowanej do libretta Agnieszki Osieckiej. To opowieść o spotkaniu z muzyką. Historia jest prosta: polskie dzieci Kasia i Marek podróżują przez kontynenty, spotykają rówieśników i poznają ich kraje poprzez piosenki. Doskonała muzyka wyznacza przystanki w podróży.

Mistrz gitary zapoznał dzieci z budową gitary akustycznej i stylami grania na niej. Wysłuchaliśmy popisu solowej gry utworu ,,Różowa Pantera" skomponowanego przez Henry'ego Manciniego.

,,Dziś prawdziwych Cyganów już nie ma", ,,A ja wolę moją mamę" i inne przeboje zagrane przez zaproszonych gości wprawiły publiczność w wesoły, wiosenny nastrój, co widać na załączonych zdjęciach. Wszystkie koncerty z Filharmonii Świętokrzyskiej działają zgodnie z maksymą : bawiąc - uczą.

GALERIA

Opracowała: Anna Bukowska

orzel

Dzisiaj jest:
20 Październik 2018
Imieniny obchodzą:
Ireny, Kleopatry, Jana
Do końca roku szkolnego pozostało:
-485 dni

Linki

Dziennik elektroniczny 

 

 

 Ministerstwo Edukacji Narodowej

 

Kuratorium Oświaty w Kielcach

 

 

Bezpieczna i przyjazna szkoła

 

 

Program Bezpieczna +

Znalezione obrazy dla zapytania program bezpieczna +

 

Projekt Erasmus+

 

GMINA SITKÓWKA-NOWINY

 

Bezpieczny internet 

 

 

Ogólnopolskia Koalicja

na rzecz

Bezpieczeństwa Dzieci w Internecie.

 

  

Projekt Englisch Teaching

 

Polsko Amerykańska Fundacja Wolności

Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności

Nidzicka Fundacja Rozwoju- NIDA

 

 NIDA.pl

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska

i Gospodarki Wodnej w Kielcach

 

Znalezione obrazy dla zapytania wfoś w kielcach

 

Zadanie pn.: Pracownia edukacji ekologiczno - przyrodniczej

w Szkole Podstawowej im. gen. Antoniego Hedy ps. "Szary" w Kowali

realizowane przez Gminę Sitkówka - Nowiny,

 jest współfinansowane ze środków

Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach

zgodnie z podpisaną w dniu 17.05.2017 roku umową dotacji na kwotę 20 000,00zł.

Statystyki

Użytkowników:
8429
Artykułów:
578
Zakładek:
1
Odsłon artykułów:
350099

Copyright 2013 Szkoła Podstawowa w Kowali.