Zespół Placówek Integracyjnych w Kowali

Noc bibliotek w naszej szkole!

Znalezione obrazy dla zapytania noc bibliotek

IV już edycja ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek zawitała do naszej szkoły. W piątkowe popołudnie 08.06.2018r. uczniowie naszej szkoły zaproszeni zostali do biblioteki, gdzie czekały na nich ciekawe zajęcia prowadzone przez p. Marzannę Krajewską i Katarzynę Lużyńską-Kasperek. Na tę okoliczność przygotowaliśmy ciekawą dekorację biblioteki. Hasło tegorocznej akcji brzmiało RzeczpospoCzyta, wobec tego nasi uczniowie zmierzyli się najpierw z grą terenową w bibliotece. Uczniowie odpowiadali na pytania, rozwiązywali zagadki, odnajdywali w bibliotecznych książkach litery z których w następnej kolejności złożyli hasło: „100. Rocznica Odzyskania Przez Polskę Niepodległości”. Uczestnicy nocnego czytania musieli wykazać się również znajomością lektur i książek oraz umiejętnościami wyszukiwania, logicznego myślenia oraz sprawnego układania puzzli. Wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki..
                W ramach tejże akcji miała miejsce, także ważna uroczystość w życiu uczniów klasy I, a mianowicie: Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej. Na tę okoliczność przedstawiciele uczniów klasy IV i V przygotowali krótkie przedstawienie na temat książki. Nowi czytelnicy z klasy I otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz zakładki do książek. Po uroczystym pasowaniu nie mogło zabraknąć czasu na wspólne głośne czytanie. I tak starsi uczniowie czytali młodszym fragment książki Wandy Chotomskiej „Pięciopsiaczki”.
                Również w piątek została zainaugurowana w naszej szkole akcja bookcrossingu. Na dolnym korytarzu zorganizowano miejsce do czytania oraz półkę z książkami, którymi uczniowie mogą się wymieniać.
                Zgodnie z założeniami akcji Noc Bibliotek mamy ogromną nadzieję, że czytelnicy naszej biblioteki zechcą powrócić do niej za dnia.

Opracowała: Katarzyna Lużyńska- Kasperek

orzel

Dzisiaj jest:
20 Październik 2018
Imieniny obchodzą:
Ireny, Kleopatry, Jana
Do końca roku szkolnego pozostało:
-485 dni

Linki

Dziennik elektroniczny 

 

 

 Ministerstwo Edukacji Narodowej

 

Kuratorium Oświaty w Kielcach

 

 

Bezpieczna i przyjazna szkoła

 

 

Program Bezpieczna +

Znalezione obrazy dla zapytania program bezpieczna +

 

Projekt Erasmus+

 

GMINA SITKÓWKA-NOWINY

 

Bezpieczny internet 

 

 

Ogólnopolskia Koalicja

na rzecz

Bezpieczeństwa Dzieci w Internecie.

 

  

Projekt Englisch Teaching

 

Polsko Amerykańska Fundacja Wolności

Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności

Nidzicka Fundacja Rozwoju- NIDA

 

 NIDA.pl

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska

i Gospodarki Wodnej w Kielcach

 

Znalezione obrazy dla zapytania wfoś w kielcach

 

Zadanie pn.: Pracownia edukacji ekologiczno - przyrodniczej

w Szkole Podstawowej im. gen. Antoniego Hedy ps. "Szary" w Kowali

realizowane przez Gminę Sitkówka - Nowiny,

 jest współfinansowane ze środków

Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach

zgodnie z podpisaną w dniu 17.05.2017 roku umową dotacji na kwotę 20 000,00zł.

Statystyki

Użytkowników:
8429
Artykułów:
578
Zakładek:
1
Odsłon artykułów:
350110

Copyright 2013 Szkoła Podstawowa w Kowali.