Zespół Placówek Integracyjnych w Kowali

FESTYN Z OKAZJI DNIA DZIECKA

Znalezione obrazy dla zapytania dzień dziecka

     W sobotę 3 czerwca br. w Naszej Szkole, czyli Zespole Placówek Integracyjnych w Kowali odbył się festyn z okazji Dnia Dziecka, którego hasło przewodnie brzmiało "Postaw na rodzinę". I tak właśnie było, rodzinnie i bardzo wesoło. Każdy kto przybył do Naszej Szkoły mógł znaleźć coś dla siebie. Były występy sceniczne, tych małych i tych nieco większych aktorów.

     Zgromadzonych powitała pani dyrektor Anna Łukasiewicz, której towarzyszyły panie Karolina Lach i Anna Skrzypczyk oraz współorganizatorzy naszego pikniku: wójt gminy Sitkówka – Nowiny pan Sebastian Nowaczkiewicz, wicewójt gminy Sitkówka – Nowiny pan Łukasz Barwinek, a także pani Anita Dziwoń, która z ramienia Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych dbała o przygotowanie imprezy.

     Najpierw uczniowie z koła teatralnego pracującego pod kierunkiem pani Marzanny Krajewskiej zaprezentowali spektakl pt. „Jak to z żoną rybaka było”.

Następnie sceną zawładnęły konkursy, np. wiedzy o sołectwie Kowala, aby zaraz po nich zaprezentowali się członkowie KravMaga Team Kielce i uzdolnieni judocy z UKS FUKUTENJIN z Kowali i Nowin.

     Talentem scenicznym wykazali się także mieszkańcy Kowali, członkowie Rady Sołeckiej: pani sołtys Renata Posłowska, Monika Posłowska, Renata Michalska, Barbara Kowalska, Katarzyna Pabian, Justyna Boniatowska i Anita Bugajska, Janusz Szymkiewicz, Ryszard Bedla, Krzysztof Kubicki, Bogdan Barwinek, Łukasz Gryń – Radny Gminy Sitkówka - Nowiny  i pani Anna Łukasiewicz - dyrektor ZPI w Kowali, odgrywając dla dzieci nowoczesną wersję bajki "Kopciuszek". 

      Kolejnym punktem programu były zawody strażackie. Sprawność fizyczną, nie tylko dzieci i ich rodziców, badali druhowie z OSP Kowala, którzy zorganizowali tor przeszkód.  Zwycięstwo w tych zmaganiach odnieśli Ola Bedla i pan Ryszard Bedla, osiągając zawrotny czas 0,16 sekund.

      Nie zabrakło też pysznego jedzenia. Żurek, prawdziwy domowy, przyrządziły panie z Zespołu Obrzędowego „Kowalanki”. Grilla we władanie oddano panu Januszowi Szymkiewiczowi - przewodniczącemu Rady Rodziców, któremu dzielnie pomagały panie Anna Głogowska – Frączek i Bożena Libera. O to, by nie zabrakło słodkich domowych wypieków, zadbała pani Barbara Kowalska. Także spod jej ręki wyszedł pyszny smalec, który cieszył się ogromnym uznaniem przybyłych licznie na festyn dzieci i dorosłych.

     Niesamowita popularnością cieszył się Kącik Foto, przygotowany przez panie: Małgorzatę Boniakowską, Ewę Wołowiec – Pękalską, Beatę Kowalską, Aleksandrę Górajską i Monikę Cedro – Gruszczyńską. W Kąciku Foto można było przyodziać niezwykle stroje i gadżety, a następnie wykonać niezapomniane zdjęcie. Był także Kącik, gdzie malowano buzie w wymarzone wzory... oraz atrakcja w postaci meczu piłki siatkowej "Samorządowcy kontra... każdy chętny do rywalizacji na płycie boiska".

     Dla dzieci przygotowano także darmowe dmuchańce, które oblegane były od początku do końca festynu.

    Dziękujemy za wspólną zabawę wszystkim dzieciom, rodzicom, dziadkom i babciom, mieszkańcom Naszej pięknej miejscowości Kowala, samorządowcom z terenu gminy Sitkówka  - Nowiny, przybyłym na tą okazję opiekunom i podopiecznym z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Podzamczu, Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Rembowie.

     Szczególnie ciepłe podziękowania kierujemy do naszych sponsorów:

Firmy Multidecor, Piekarni Pod Telegrafem, pana Sebastiana Nowaczkiewicza, pana Łukasza Barwinka, pani Barbary Kowalskiej, pana Janusza Szymkiewicza, pani Renaty Posłowskiej, Właściciela Firmy Wit z Morawicy – pana Wojciecha Winarskiego, Galerii Echo w Kielcach, Firmy NationaleNedrlanden, którzy przyczynili się do tego by ten dzień był wyjątkowy i niepowtarzalny.

KOPCIUSZEK VIDEO

Opracowali: Nauczyciele z ZPI w Kowali 

orzel

Dzisiaj jest:
20 Listopad 2018
Imieniny obchodzą:
Edyta, Edmund, Anatol
Do końca roku szkolnego pozostało:
-516 dni

Linki

Dziennik elektroniczny 

 

 

 Ministerstwo Edukacji Narodowej

 

Kuratorium Oświaty w Kielcach

 

 

Bezpieczna i przyjazna szkoła

 

 

Program Bezpieczna +

Znalezione obrazy dla zapytania program bezpieczna +

 

Projekt Erasmus+

 

GMINA SITKÓWKA-NOWINY

 

Bezpieczny internet 

 

 

Ogólnopolskia Koalicja

na rzecz

Bezpieczeństwa Dzieci w Internecie.

 

  

Projekt Englisch Teaching

 

Polsko Amerykańska Fundacja Wolności

Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności

Nidzicka Fundacja Rozwoju- NIDA

 

 NIDA.pl

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska

i Gospodarki Wodnej w Kielcach

 

Znalezione obrazy dla zapytania wfoś w kielcach

 

Zadanie pn.: Pracownia edukacji ekologiczno - przyrodniczej

w Szkole Podstawowej im. gen. Antoniego Hedy ps. "Szary" w Kowali

realizowane przez Gminę Sitkówka - Nowiny,

 jest współfinansowane ze środków

Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach

zgodnie z podpisaną w dniu 17.05.2017 roku umową dotacji na kwotę 20 000,00zł.

Statystyki

Użytkowników:
8453
Artykułów:
578
Zakładek:
1
Odsłon artykułów:
361811

Copyright 2013 Szkoła Podstawowa w Kowali.