Zespół Placówek Integracyjnych w Kowali

I TURNIEJ KOWALI

„W kuźni mitycznego Hefajstosa”

25 października 2017 roku na terenie Naszej Szkoły odbył się I Turniej Kowali - impreza plenerowa, która mamy nadzieję zagości na stałe w kalendarzu imprez Zespołu Placówek Integracyjnych w Kowali, a której inicjatorką była pani dyrektor Anna Łukasiewicz.  Wspólnie ze wszystkimi nauczycielami Naszej szkoły  przygotowała ona imprezę, której celem była integracja dzieci i młodzieży. Głównymi założeniami imprezy były: ukazywanie atrakcyjnych form spędzania czasu wolnego, propagowanie wśród młodzieży ducha walki, zasad fair – play, a przede wszystkim dobra zabawa i miłe spędzenie czasu.

     Organizacja tej imprezy możliwa była dzięki realizowaniu przez Naszą szkołę Rządowego Program „Bezpieczna+”, który olbrzymi nacisk kładzie na kluczowe elementy związane z bezpieczeństwem uczniów, zarówno w szkole, jak i poza nią, oraz budowanie pozytywnego klimatu szkoły.

    Ponieważ już w starożytności ukazywano wzorowego kowala - Hefajstosa – toteż ten boski kowal, opiekun rzemiosł, najpracowitszy ze wszystkich bogów, jeden z dwunastki olimpijskiej, syn Zeusa i Hery, został patronem I Turnieju Kowali.

Na czym polegał turniej?

Zadaniem uczestników Turnieju było wykonanie w dowolnej kolejności dziesięciu konkurencji o charakterze sprawnościowo – logicznym. Konkurencje te były inspirowane mitycznymi pracami Hefajstosa, jednak aby je wykonać drużyny nie musiały wykazać się znajomością mitologii.

Przygotowane zostały konkurencje o następujących nazwach:

1. Ogień w kuźni Hefajstosa

2. Naszyjnik Tetydy  

3. Strzały Erosa

4. Wóz Heliosa

5. Puszka Pandory

6. Chalkeje – bieg w … worku

7. Zbroja i oręż Achillesa

8. Pod Egidą

9. W sieci Hefajstosa 

10. W domu cyklopa

Przy każdym ze stanowisk byli opiekunowie konkurencji – nauczyciele i rodzice, którzy mieli za zadanie szczegółowo wyjaśnić uczestnikom na czym polega dana konkurencja oraz udzielić wszystkich informacji potrzebnych do właściwego jej wykonania. Wszyscy organizatorzy spisali się na „ZŁOTY” medal.

     Zaproszenie do udziału w turnieju przyjęli uczniowie i nauczyciele z Zespołu Placówek Oświatowych w Bolechowicach, Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Nowinach, Powiatowego Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Rembowie, Powiatowego Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Podzamczu i Uczniowie Naszego ZPI  w Kowali.  Każda z drużyn – a było ich dużo –otrzymała kartę turniejową i … przystąpiła do zabawy. A naprawdę działo się wiele.

    Toczono fajerkę, by rozpalić ogień w kuźni Hefajstosa,  tworzono, w jak najszybszym czasie naszyjnik dla bogini Tetydy, Strzałami Erosa  - czyli kulkami na rzep rzucano do tarczy, poruszano się na specjalnie przygotowanych deskach – wozie Heliosa – po torze zadaniowym, zgadywano co kryje się w puszkach Pandory, pokonywano tor przeszkód skacząc w worku, ubrano jednego z zawodników danej drużyny, tak by miał na sobie wszystkie niezbędne mitycznemu herosowi elementy stroju, prowadzono do celu wybranego  przez drużynę zawodnika, który miał założone tzw. alkogogle, rozwiązywano zagadkowe labirynty, w domu cyklopa… szukano przedmiotów z wylosowanej listy.

    Nie tylko uczniowie bawili się podczas I Turnieju Kowali… w kuźni Hefajstosa ogień rozpalali także Wójt Gminy Sitkówka – Nowiny p. Sebastian Nowaczkiewicz, Sołtys wsi Kowala – p. Renata Posłowska, Radny Gminy Sitkówka – Nowiny p. Łukasz Gryń. Gościł u Nas także dyrektor PMOW w Rembowie p. Piotr Koźmin.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za szaloną wspólną zabawę i czekamy za rok –

podczas II Turnieju Kowali.

GALERIA

 

orzel

Dzisiaj jest:
21 Wrzesień 2018
Imieniny obchodzą:
Hipolit, Mateusz, Daria
Do końca roku szkolnego pozostało:
-456 dni

Linki

Dziennik elektroniczny 

 

 

 Ministerstwo Edukacji Narodowej

 

Kuratorium Oświaty w Kielcach

 

 

Bezpieczna i przyjazna szkoła

 

 

Program Bezpieczna +

Znalezione obrazy dla zapytania program bezpieczna +

 

Projekt Erasmus+

 

GMINA SITKÓWKA-NOWINY

 

Bezpieczny internet 

 

 

Ogólnopolskia Koalicja

na rzecz

Bezpieczeństwa Dzieci w Internecie.

 

  

Projekt Englisch Teaching

 

Polsko Amerykańska Fundacja Wolności

Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności

Nidzicka Fundacja Rozwoju- NIDA

 

 NIDA.pl

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska

i Gospodarki Wodnej w Kielcach

 

Znalezione obrazy dla zapytania wfoś w kielcach

 

Zadanie pn.: Pracownia edukacji ekologiczno - przyrodniczej

w Szkole Podstawowej im. gen. Antoniego Hedy ps. "Szary" w Kowali

realizowane przez Gminę Sitkówka - Nowiny,

 jest współfinansowane ze środków

Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach

zgodnie z podpisaną w dniu 17.05.2017 roku umową dotacji na kwotę 20 000,00zł.

Statystyki

Użytkowników:
8415
Artykułów:
578
Zakładek:
1
Odsłon artykułów:
345060

Copyright 2013 Szkoła Podstawowa w Kowali.