Zespół Placówek Integracyjnych w Kowali

Pierwszy tydzień kwietnia spędziłam w cudownej Hiszpanii wraz z moimi koleżankami i kolegami oraz nauczycielkami. Po locie luksusowym dreamlinerem z Warszawy do Madrytu udaliśmy się do centrum miasta. Tam zwiedziliśmy zabytkowy dworzec Atocha z ogrodem botanicznym, a następnie Muzeum Sztuki Współczesnej, gdzie widzieliśmy obrazy Pabla Picassa i Salvadora Dali. W niedzielę obejrzeliśmy cały Madryt, gdyż skorzystaliśmy z autobusu turystycznego, który wozi chętnych po mieście. Potem pojechaliśmy pociągiem do Albacete, gdzie spotkaliśmy pozostałe delegacje i wspólnie udaliśmy się autokarem do Quintanar del Rey.

W poniedziałek pojechaliśmy do szkoły. Hiszpanie oprowadzili nas po budynku i zaprowadzili na salę gimnastyczną, gdzie odbył się powitalny pokaz hiszpańskich tańców i hiszpańskiej muzyki. Potem była prezentacja wszystkich szkół partnerskich. Następnie udaliśmy się z wizytą do burmistrza oraz zwiedziliśmy lokalny kościół. Po południu bawiłam się w parku z moimi znajomymi.

We wtorek odbyły się zajęcia na temat recyklingu i oszczędzania energii. Dzięki tym zajęciom nauczyłam się nowych słówek po angielsku oraz sposobów oszczędzania energii. Mieliśmy także „międzynarodowe zawody sportowe”, które okazały się świetną zabawą.

W środę byliśmy na zajęciach o zdrowym żywieniu i o czynnikach rakotwórczych. Pani tłumaczyła nam, jak zapobiegać takim chorobom i co jeść, aby być zdrowym. Po tych zajęciach poszliśmy na lunch. Następnie pojechaliśmy do lasu, gdzie odbyły się zajęcia na temat orientacji w terenie. Musieliśmy posłużyć się mapą, aby odnaleźć prawidłowe punkty.

W czwartek wybraliśmy się na całodniową wycieczkę do hiszpańskiego miasta Cuenca. Najpierw pojechaliśmy do muzeum paleontologicznego, gdzie podziwialiśmy szczątki dinozaurów oraz wzięliśmy udział w warsztatach w języku angielskim. Po zwiedzaniu muzeum udaliśmy się do parku, gdzie można było odpocząć i zjeść kanapki. Potem pan przewodnik zaprowadził nas na górę, z której można było zobaczyć panoramę Cuency i tzw. "wiszące domy". Widok był piękny. Następnie obejrzeliśmy całe miasto i kupiliśmy pamiątki. Po powrocie do Quintanar del Rey rodziny zabrały nas do domów.

W piątek poszliśmy na stadion gdzie odbył się charytatywny bieg celem zebrania pieniędzy na walkę z rakiem. Niepełnosprawni ludzie też wzięli w nim udział. Potem pojechaliśmy na koncert muzyki filmowej, po którym dostaliśmy certyfikaty.

W sobotę rano pożegnaliśmy się z naszymi gospodarzami i wyruszyliśmy w długą i męczącą podróż powrotną. Do Kowali dotarliśmy po północy, a więc już w niedzielę!

Opracowała: Maria Frączek uczennica klasy V

orzel

Dzisiaj jest:
20 Listopad 2018
Imieniny obchodzą:
Edyta, Edmund, Anatol
Do końca roku szkolnego pozostało:
-516 dni

Linki

Dziennik elektroniczny 

 

 

 Ministerstwo Edukacji Narodowej

 

Kuratorium Oświaty w Kielcach

 

 

Bezpieczna i przyjazna szkoła

 

 

Program Bezpieczna +

Znalezione obrazy dla zapytania program bezpieczna +

 

Projekt Erasmus+

 

GMINA SITKÓWKA-NOWINY

 

Bezpieczny internet 

 

 

Ogólnopolskia Koalicja

na rzecz

Bezpieczeństwa Dzieci w Internecie.

 

  

Projekt Englisch Teaching

 

Polsko Amerykańska Fundacja Wolności

Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności

Nidzicka Fundacja Rozwoju- NIDA

 

 NIDA.pl

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska

i Gospodarki Wodnej w Kielcach

 

Znalezione obrazy dla zapytania wfoś w kielcach

 

Zadanie pn.: Pracownia edukacji ekologiczno - przyrodniczej

w Szkole Podstawowej im. gen. Antoniego Hedy ps. "Szary" w Kowali

realizowane przez Gminę Sitkówka - Nowiny,

 jest współfinansowane ze środków

Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach

zgodnie z podpisaną w dniu 17.05.2017 roku umową dotacji na kwotę 20 000,00zł.

Statystyki

Użytkowników:
8453
Artykułów:
578
Zakładek:
1
Odsłon artykułów:
361803