Zespół Placówek Integracyjnych w Kowali

Projekt ‘Various Ways Of Learning English’ w ZPI w Kowali

‘Various Ways Of Learning English’ to tytuł projektu realizowanego w Szkole Podstawowej w Kowali w ramach programu English Teaching, którego fundatorem jest Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności, a realizatorem Nidzicka Fundacja Rozwoju NIDA.

Od września 2016 do grudnia 2017 piętnastu uczniów klas 4-5 uczestniczyło w dodatkowych zajęciach z języka angielskiego. Dzieci brały aktywny udział w akcji „Czytanie na dywanie po angielsku”, podczas której nie tylko słuchały popularnych utworów czytanych przez rodziców, nauczycieli, strażaka i native speakera, lecz również same czytały angielskie książeczki dla swoich młodszych kolegów.

Szczególnie popularna była legenda o Smoku Wawelskim, na podstawie której uczniowie wykonali plastyczne prace konkursowe i prezentację multimedialną, a następnie przygotowali wspaniałą inscenizację utworu, zaprezentowaną podczas przeglądu  talentów w języku angielskim I’ve got (English) Talent w szkole w Zagnańsku oraz podczas obchodów Dnia Edukacji Narodowej w ZPI w Kowali.

Projekt ‘Various Ways Of Learning English’ to także świętowanie Dni Patronów Państw Anglojęzycznych, „Taneczne przerwy” z muzyką szkocką i irlandzką, potrawy charakterystyczne dla danego kraju, czy „Christmas Time” - Szkolny Przegląd Piosenek Świątecznych w Języku Angielskim. Uczniowie uroczyście obchodzili Europejski Dzień Języków, podczas którego zaprezentowali program artystyczny oraz pochwalili się swoimi umiejętnościami językowymi realizując projekt eTwinning Our schools during Christmas ze swoimi kolegami z Hiszpanii i Włoch.

W ramach tegoż projektu w lipcu 2017 odbywały się Letnie Warsztaty Językowe, podczas których dzieci śpiewały piosenki, uczyły się tańczyć, grały w planszowe gry językowe oraz rozwijały talenty plastyczne. Był dzień poświęcony na karaoke i własnoręczne przygotowanie kanapek, była też nauka pierwszej pomocy pod okiem wspaniałych strażaków z OSP Kowala. Gościem dzieci była wolontariuszka z VI LO w Kielcach, która opowiedziała o nauce w klasie z międzynarodową maturą i o swoich zainteresowaniach – oczywiście po angielsku!

Dzieci wirtualnie zwiedziły Londyn i inne słynne miejsca w Wielkiej Brytanii, a potem własnoręcznie wykonały makiety: Big Bena, brytyjskich budek telefonicznych oraz double-deckera. Uczestnicy gościli również Ambasadorkę Programu English Teaching, Panią Dorotę Starz, która przeprowadziła konkurs Spelling Champion.

Warsztaty zakończyły się fantastyczną zabawą w ramach Notting Hill Carnival in Kowala.

Jesienne lekcje kulturoznawcze w ramach projektu English Teaching

W ramach projektu ‘Various Ways Of Learning English’ pani Anna Głogowska-Frączek przeprowadziła cykl jesiennych lekcji kulturoznawczych. Fundatorem programu English Teaching jest Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności, a jego realizatorem Nidzicka Fundacja Rozwoju NIDA.

30 i 31 października uczniowie wykonali prace plastyczne związane ze świętem Halloween Porównali brytyjskie święto z polskimi tradycjami oraz obejrzeli filmiki prezentujące świętowanie Halloween w Wielkiej Brytanii. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku.

Pod koniec listopada uczniowie szkoły w Kowali mieli okazję dowiedzieć się, czym jest dla Amerykanów Thanksgiving oraz obejrzeć materiały prezentujące sposób świętowania i historię Święta Dziękczynienia.

Świetną zabawą oraz słodkim poczęstunkiem zakończyły się obchody St Andrew’s Day połączone z rodzimymi Andrzejkami. Dzieci porównały tradycje polskie z obyczajami angielskimi.

GALERIA

Smok Wawelski w języku angielskim

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej uczniowie ZPI w Kowali zaprezentowali publiczności przedstawienie w języku angielskim przygotowane w ramach projektu 'Various Ways Of Learning English'. Projekt był realizowany w Zespole Placówek Integracyjnych w Kowali w ramach programu English Teaching. Fundatorem programu jest Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności, a jej realizatorem Nidzicka Fundacja Rozwoju NIDA.

LINK  

II miejsce naszych aktorów w przeglądzie talentów w zagnańskiej „dwójce”

I’ve got (English) Talent

"Talent jest jak kawałek szlachetnego, ale surowego metalu: dopiero pilna praca go obrobi i wartość mu wielką nada”. Te słowa Stanisława Staszica, patrona Zespołu Szkoły Podstawowej nr 2, Przedszkola i Gimnazjum w Zagnańsku stały się  inspiracją do zorganizowania 19 czerwca 2017r. przeglądu  talentów w języku angielskim w formie dramy wśród uczniów szkół podstawowych województwa świętokrzyskiego. Konkurs w całości przygotowany i prowadzony był w języku angielskim. W konkursie brały udział cztery grupy: uczniowie klasy Vb Szkoły Podstawowej nr2 Zagnańsku, z przedstawieniem “Little Red Riding Hood”, grupa teatralna “Smile” ze Szkoły Podstawowej nr2 Zagnańsku z teatrzykiem “Cinderella”,  uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Kajetanowie z przedstawieniem „Little Red Ridin Hoody” oraz uczniowie z Zespołu Placówek Integracyjnych w Kowali, którzy zaprezentowali  „Cracow Dragon”. W skład jury weszli wolontariusze realizujący zadania wolontariatu europejskiego Maurizia Morelli, Elvira Petrocelii z Włoch, Asim Gudemez z Turcji, Cathrine Berg DamkjĂŚr z Danii, Nerea Aguera Luque z Hiszpanii i  Jozsef  Felleg z Węgier. 

Uczniowie ZPI zdobyli II miejsce. Serdecznie gratulujemy!

GALERIA

W dniu 26 września obchodzimy Europejski Dzień Języków Obcych. Uczniowie naszej szkoły również świętowali ten dzień. Było wesoło i ciekawie oraz dużo recytacji w języku angielskim i niemieckim. Obchody Europejskiego Dnia Języków rozpoczął Tymek Kwiecień z klasy VI, wspaniale recytując wiersz po angielsku i niemiecku. Emilka Mastalerz z klasy VI wcieliła się w rolę nauczycielki i poprowadziła lekcję języka niemieckiego, oczywiście w języku niemieckim. Dobrze sobie poradziła!

Uwagę całej widowni skupił wiersz  Jana Brzechwy „Na straganie” recytowany jednocześnie w trzech językach: polskim, angielskim i niemieckim: przez uczniów klas II i III w języku polskim, natomiast uczniowie klas V-VII zaprezentowali swoje umiejętności z języka angielskiego i niemieckiego. Nauczycielki języków obcych: pani Anna Głogowska – Frączek
i pani Bożena Libera były dumne ze swoich uczniów.

Na zakończenie uczniowie klas starszych wraz z rodzicami przygotowali słodki poczęstunek.

Europejski Dzień Języków Obcych – dzień pełen wrażeń!

GALERIA

orzel

Dzisiaj jest:
20 Październik 2018
Imieniny obchodzą:
Ireny, Kleopatry, Jana
Do końca roku szkolnego pozostało:
-485 dni

Linki

Dziennik elektroniczny 

 

 

 Ministerstwo Edukacji Narodowej

 

Kuratorium Oświaty w Kielcach

 

 

Bezpieczna i przyjazna szkoła

 

 

Program Bezpieczna +

Znalezione obrazy dla zapytania program bezpieczna +

 

Projekt Erasmus+

 

GMINA SITKÓWKA-NOWINY

 

Bezpieczny internet 

 

 

Ogólnopolskia Koalicja

na rzecz

Bezpieczeństwa Dzieci w Internecie.

 

  

Projekt Englisch Teaching

 

Polsko Amerykańska Fundacja Wolności

Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności

Nidzicka Fundacja Rozwoju- NIDA

 

 NIDA.pl

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska

i Gospodarki Wodnej w Kielcach

 

Znalezione obrazy dla zapytania wfoś w kielcach

 

Zadanie pn.: Pracownia edukacji ekologiczno - przyrodniczej

w Szkole Podstawowej im. gen. Antoniego Hedy ps. "Szary" w Kowali

realizowane przez Gminę Sitkówka - Nowiny,

 jest współfinansowane ze środków

Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach

zgodnie z podpisaną w dniu 17.05.2017 roku umową dotacji na kwotę 20 000,00zł.

Statystyki

Użytkowników:
8429
Artykułów:
578
Zakładek:
1
Odsłon artykułów:
350083