Zespół Placówek Integracyjnych w Kowali

Projekt ‘Various Ways Of Learning English’ w ZPI w Kowali

‘Various Ways Of Learning English’ to tytuł projektu realizowanego w Szkole Podstawowej w Kowali w ramach programu English Teaching, którego fundatorem jest Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności, a realizatorem Nidzicka Fundacja Rozwoju NIDA.

Od września 2016 do grudnia 2017 piętnastu uczniów klas 4-5 uczestniczyło w dodatkowych zajęciach z języka angielskiego. Dzieci brały aktywny udział w akcji „Czytanie na dywanie po angielsku”, podczas której nie tylko słuchały popularnych utworów czytanych przez rodziców, nauczycieli, strażaka i native speakera, lecz również same czytały angielskie książeczki dla swoich młodszych kolegów.

Szczególnie popularna była legenda o Smoku Wawelskim, na podstawie której uczniowie wykonali plastyczne prace konkursowe i prezentację multimedialną, a następnie przygotowali wspaniałą inscenizację utworu, zaprezentowaną podczas przeglądu  talentów w języku angielskim I’ve got (English) Talent w szkole w Zagnańsku oraz podczas obchodów Dnia Edukacji Narodowej w ZPI w Kowali.

Projekt ‘Various Ways Of Learning English’ to także świętowanie Dni Patronów Państw Anglojęzycznych, „Taneczne przerwy” z muzyką szkocką i irlandzką, potrawy charakterystyczne dla danego kraju, czy „Christmas Time” - Szkolny Przegląd Piosenek Świątecznych w Języku Angielskim. Uczniowie uroczyście obchodzili Europejski Dzień Języków, podczas którego zaprezentowali program artystyczny oraz pochwalili się swoimi umiejętnościami językowymi realizując projekt eTwinning Our schools during Christmas ze swoimi kolegami z Hiszpanii i Włoch.

W ramach tegoż projektu w lipcu 2017 odbywały się Letnie Warsztaty Językowe, podczas których dzieci śpiewały piosenki, uczyły się tańczyć, grały w planszowe gry językowe oraz rozwijały talenty plastyczne. Był dzień poświęcony na karaoke i własnoręczne przygotowanie kanapek, była też nauka pierwszej pomocy pod okiem wspaniałych strażaków z OSP Kowala. Gościem dzieci była wolontariuszka z VI LO w Kielcach, która opowiedziała o nauce w klasie z międzynarodową maturą i o swoich zainteresowaniach – oczywiście po angielsku!

Dzieci wirtualnie zwiedziły Londyn i inne słynne miejsca w Wielkiej Brytanii, a potem własnoręcznie wykonały makiety: Big Bena, brytyjskich budek telefonicznych oraz double-deckera. Uczestnicy gościli również Ambasadorkę Programu English Teaching, Panią Dorotę Starz, która przeprowadziła konkurs Spelling Champion.

Warsztaty zakończyły się fantastyczną zabawą w ramach Notting Hill Carnival in Kowala.

orzel

Dzisiaj jest:
21 Październik 2018
Imieniny obchodzą:
Urszuli, Celiny, Hilarego
Do końca roku szkolnego pozostało:
-486 dni

Linki

Dziennik elektroniczny 

 

 

 Ministerstwo Edukacji Narodowej

 

Kuratorium Oświaty w Kielcach

 

 

Bezpieczna i przyjazna szkoła

 

 

Program Bezpieczna +

Znalezione obrazy dla zapytania program bezpieczna +

 

Projekt Erasmus+

 

GMINA SITKÓWKA-NOWINY

 

Bezpieczny internet 

 

 

Ogólnopolskia Koalicja

na rzecz

Bezpieczeństwa Dzieci w Internecie.

 

  

Projekt Englisch Teaching

 

Polsko Amerykańska Fundacja Wolności

Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności

Nidzicka Fundacja Rozwoju- NIDA

 

 NIDA.pl

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska

i Gospodarki Wodnej w Kielcach

 

Znalezione obrazy dla zapytania wfoś w kielcach

 

Zadanie pn.: Pracownia edukacji ekologiczno - przyrodniczej

w Szkole Podstawowej im. gen. Antoniego Hedy ps. "Szary" w Kowali

realizowane przez Gminę Sitkówka - Nowiny,

 jest współfinansowane ze środków

Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach

zgodnie z podpisaną w dniu 17.05.2017 roku umową dotacji na kwotę 20 000,00zł.

Statystyki

Użytkowników:
8429
Artykułów:
578
Zakładek:
1
Odsłon artykułów:
350266