MAŁA SZKOŁA - WIELKA SZANSA

Projekt edukacyjny MATEMATYCZNE PRETEKSTY.

Nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej wraz z paniami od nauczania matematyki odbyły szkolenie w formie warsztatów, realizowanych w ramach projektu edukacyjnego MATEMATYCZNE PRETEKSTY pt.: „O edukacyjnych łamigłówkach przestrzennych Happy i zbiorze „Matematyczne preteksty. 50 zadań", jako pomocach w kształtowaniu najlepszych cech psychofizycznych i intelektualnych uczniów oraz w wyprowadzaniu ich w pole...matematyki".

• Głównym celem projektu jest skuteczne rozwijanie inteligencji matematyczno-logicznej oraz wizualno-przestrzennej na każdym etapie rozwoju człowieka, od przedszkolaków poprzez uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych po osoby, które zakończyły już edukację szkolną.
Pokazujemy między innymi jak wykorzystać zjawiska otaczającego nas świata jako preteksty do uprawiania matematyki a tym samym uczymy jak radzić sobie przy podejmowaniu właściwych decyzji w sytuacjach, które ten świat przed nami stawia. Pokazujemy niestandardowe, twórcze wykorzystywanie myślenia matematycznego, nie ograniczone do rutynowego odtwarzania wyuczonych algorytmów.
• Niejako "przy okazji" tak ukierunkowanych działań osiągany jest także niezwykle ważny cel dodatkowy, jakim jest bardzo wyraziste kształtowanie najlepszych cech psychofizycznych i intelektualnych dzieci i młodzieży. Dzięki takim cechom mogą one osiągać sukcesy nie tylko w sferze edukacji szkolnej ale także poza nią, co jest szczególnie ważne we współczesnym świecie.
• Znamiennym potwierdzeniem szerokiej potrzeby kształcenia wyżej wymienionych umiejętności było stworzenie przez Unię Europejską w 2000 roku planu rozwoju, zwanego Strategią Lizbońską, którego jednym z aspektów jest m. in. wzrost zainteresowania matematyką.
Autorem projektu jest mgr Marek Matejuk- nauczyciel matematyki od 1990 roku (m. in. I LO w Wałbrzychu, III LO we Wrocławiu, Wałbrzyska Wyższa SZiF),
Zakupiliśmy do szkoły zbiór niekonwencjonalnych zadań - książek "Matematyczne Preteksty" oraz zestaw najlepszych na świecie pomocy do kształcenia logiki przestrzennej, będących także pretekstami do wyprowadzania uczniów ... w pole matematyki, czyli edukacyjnych łamigłówek przestrzennych Happy, które mogą być używane zarówno w szkole, przedszkolu i indywidualnie.

orzel

Dzisiaj jest:
31 Sierpień 2016
Imieniny obchodzą:
Izabela, Rajmund, Bohdan
Do końca roku szkolnego pozostało:
-69 dni

Linki

Dziennik elektroniczny 

 Ministerstwo Edukacji Narodowej

Kuratorium Oświaty w Kielcach

 

Bezpieczna i przyjazna szkoła

 

Projekt edukacyjny "Lepsza Szkoła"

 Wf z klasą

 

Blog SP Kowala 

Projekt Erasmus+

Projekt Comenius

 

Projekt "Cyfrowa Szkoła" 

 

Projekt EDUSCIENCE

"Głos Nowin"

GMINA SITKÓWKA-NOWINY

Bezpieczny internet 

 

SP Kowala co niedziela

godzina 9.00  90,4 i 101,4 MHz

 

  

Szkoła w ruchu  

 

Sprawdź szkołę Twojego dziecka

 

Ogólnopolskia Koalicja

na rzecz

Bezpieczeństwa Dzieci w Internecie.

Statystyki

Użytkowników:
25
Artykułów:
237
Zakładek:
1
Odsłon artykułów:
118708