Zespół Placówek Integracyjnych w Kowali

Obecny budynek, w którym funkcjonuje szkoła podstawowa został wybudowany i oddany do użytku w 1991 roku. Usytuowany jest w miejscowości Kowala. Dnia 11 listopada 2009 roku nadano szkole imię gen. Antoniego Hedy ps. „Szary".
Obecnie Szkoła Podstawowa im. gen. Antoniego Hedy ps. „Szary w Kowali jest placówką skutecznie kształcącą uczniów na miarę nowoczesnej, europejskiej szkoły, dostosowaną do oczekiwań rodziców i uczniów.
W szkole uczniowie uczą się w VI oddziałach, funkcjonuje również oddział przedszkolny z bogato zagospodarowanym placem rekreacyjnym.
Placówka oświatowa funkcjonuje w wiejskim środowisku , w którym większa część ludności pracuje w wielu zakładach na terenie gminy, prowadzi swoją działalność gospodarczą, rolniczą bądź dojeżdża do pracy do Kielc- miasta wojewódzkiego.
Szkoła mieści się w nowoczesnym, wzorowo utrzymanym budynku szkolnym. Bogata baza lokalowa, innowacyjność nauczycieli oraz liczne sukcesy uczniów podnoszą rangę szkoły nie tylko w gminie, ale i w województwie i kraju. Już sam wystrój i estetyka wnętrza cieszy się dużym uznaniem nie tylko rodziców, władz lokalnych, ale również często odwiedzających krajowych i zagranicznych gości. W naszej szkole odbywają się lekcje otwarte dla nauczycieli i przedstawicieli oświaty państw unijnych, ponieważ realizujemy projekt „Comenius".
Komfort pracy nauczycielom i nauki uczniom zapewniają czyste, jasne pomieszczenia oraz dobrze wyposażone klasopracownie przedmiotowe. Na potrzeby uczniów i nauczycieli zainstalowano tablice interaktywne, rzutniki multimedialne i telewizory z odtwarzaczami DVD. Na stanie szkoły są radiomagnetofony. Klasy I-III posiadają oddzielną salę do zajęć komputerowych, natomiast klasy IV –VI są wyposażone w mobilny zestaw komputerowy w ramach realizacji programu rządowego „Cyfrowa szkoła". Jesteśmy jedną z 17 szkół w województwie świętokrzyskim, którym udało się zakwalifikować do tego programu. Szkoła posiada monitoring wizyjny. Zajęcia z wychowania fizycznego odbywają się na dużej sali gimnastycznej dobrze wyposażonej w pomoce dydaktyczne, natomiast czwarta godzina wych. fizycznego odbywa się na basenie „Perła" w Nowinach. Ponadto w szkole odbywają się zajęcia jazdy konnej dla uczniów klas I – III. Z basenu uczniowie korzystają nieodpłatnie. Teren przyszkolny jest zadbany, utwardzony kostką brukową i dostosowany do potrzeb dzieci.
Codziennie uczniowie mogą korzystać z fachowej opieki świetlicowej w godzinach dostosowanych do potrzeb rodziców. W każdej chwili wychowankowie mają możliwość uzyskania pomocy u pedagoga szkolnego i logopedy. Ponadto raz w miesiącu pełni dyżur pani psycholog, która udziela porad nie tylko dzieciom, ale również rodzicom i wszystkim zainteresowanym mieszkańcom Kowali. Każde dziecko może korzystać z bezpłatnego mleka. Uczniowie klas I- III otrzymują świeże owoce, warzywa i soczki w ramach
Programu „Owoce w szkole". W szkole wydawane są gorące posiłki na zasadach cateringu i gorąca herbata do drugiego śniadania dla dzieci. Szkoła posiada certyfikat „Szkół promujących zdrowie". Biblioteka ma bogaty księgozbiór i posiada komputery z dostępem do Internetu.
Troszcząc się o zachowanie dotychczasowych osiągnięć edukacyjnych szkoły, placówka nasza stwarza szanse rozwoju uzdolnień uczniów. Z myślą o nich prowadzone są popołudniowe zajęcia taneczne, sportowe - SKS i SKS – judo.
Doskonale działają różnorodne koła zainteresowań, na których uzdolnieni uczniowie mogą rozwijać pasje polonistyczne, matematyczne, historyczne, teatralne, dziennikarskie, przyrodnicze, wokalne, informatyczne, obcojęzyczne, itp. Bogata oferta zajęć pozalekcyjnych i aktywne metody nauczania z wykorzystaniem tablicy interaktywnej mają decydujący wpływ na zdobywanie i rozwijanie przez uczniów umiejętności kluczowych.
Fachowość kadry pedagogicznej posiadającej wymagane kwalifikacje i ciągle doskonalącej się, pozwala prowadzić zajęcia w sposób nowoczesny. Dyrekcja wspiera działania nauczycieli twórczych, innowacyjnych oraz pracujących sumiennie. Wszyscy nauczyciele mają do swej dyspozycji służbowe laptopy i dostęp do Internetu . Zwiększa to jakość procesu dydaktycznego.

orzel

Dzisiaj jest:
20 Listopad 2018
Imieniny obchodzą:
Edyta, Edmund, Anatol
Do końca roku szkolnego pozostało:
-516 dni

Linki

Dziennik elektroniczny 

 

 

 Ministerstwo Edukacji Narodowej

 

Kuratorium Oświaty w Kielcach

 

 

Bezpieczna i przyjazna szkoła

 

 

Program Bezpieczna +

Znalezione obrazy dla zapytania program bezpieczna +

 

Projekt Erasmus+

 

GMINA SITKÓWKA-NOWINY

 

Bezpieczny internet 

 

 

Ogólnopolskia Koalicja

na rzecz

Bezpieczeństwa Dzieci w Internecie.

 

  

Projekt Englisch Teaching

 

Polsko Amerykańska Fundacja Wolności

Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności

Nidzicka Fundacja Rozwoju- NIDA

 

 NIDA.pl

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska

i Gospodarki Wodnej w Kielcach

 

Znalezione obrazy dla zapytania wfoś w kielcach

 

Zadanie pn.: Pracownia edukacji ekologiczno - przyrodniczej

w Szkole Podstawowej im. gen. Antoniego Hedy ps. "Szary" w Kowali

realizowane przez Gminę Sitkówka - Nowiny,

 jest współfinansowane ze środków

Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach

zgodnie z podpisaną w dniu 17.05.2017 roku umową dotacji na kwotę 20 000,00zł.

Statystyki

Użytkowników:
8453
Artykułów:
578
Zakładek:
1
Odsłon artykułów:
361799